REBEL MOVES V2015

Reklam müziği guruları, Jingle House'un kurucuları Ömer Ahunbay ve Hakan Özer'in birlikte kurduğu Rebel Moves, stüdyoda gerçekleştirdikleri jam session kayıtlarından oluşan "Inhouse Sessions" albümü ile 14 sene önce müzik sektörüne adımını attı. Bu ikili çağlar önce China Band diye bir grup kurmuşlardı. Bunu hatırlıyorsan konser haberlerine bakma, yaşın tutmaz–giremezsin.

2005 yılında yayınlanan "Are You Satisfied?" albümü, "Sheep" ve "Bandare" gibi hit şarkılar, yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirilen 150`nin üzerinde konser ile Rebel Moves o yıllarda alternatif müzik sahnesine damgasını vurdu. Grubun, "O grup Türk müymüş?" sorularını sabırla cevapladığı, dönemin top modellerinden birinin "Hello, we love your music" diye Ömer'i tebrik etmesiyle artık Türk'üz demenin bir gereği kalmadığına karar verdiği dönem.

Grup üyeleri, son olarak geçtiğimiz Mart ayında yayınladıkları "Kimileri Bir İleri" albümünün ardından tamamen session olayına kitlenerek bazı müzisyen arkadaşları ile gerçekleştirdikleri jam session konserler, stüdyo kayıtları gibi işlerle "v2015 sessionOBsession" adı altında rebelmoves.com adresinde takılıyor.

Elektronik müziğin alt türlerinin birbiriyle iç içe geçtiği günümüzde, bu türün hakkını veren ve günde birmilyon tane müzik üretmekten biraz deliren Haximum/Hakan Özer'in alt yapıları,

Babaçay/Erol Çay'ın gerek vokali, gerek enstrumanları ile bazen yerel bazen evrensel öğeler kattığı ve baya dağda kimselerin olmadığı bir yerde yaşadığından çoğu zaman ne dediği anlaşılmayan sözleri,

Ve reklam müzik piyasasına her dönem taze kan pompalayan, her geçen yıl içindeki sahne aşkı azalacağına artan Jazamax/Ömer Ahunbay ise yılların verdiği deneyimle grubun hem vokal hem de elektronik ritim bölümlerinde ön planda.

Grubun jam session konserlerinin müptelasi olanlar festival sahnelerinde, www.rebelmoves.com adresinde, ıssız adalarda, sessiz sedasız hatta ansızın gerçekleşen sessionlarda, Jingle House stüdyolarında ve çeşitli mekanlarda Rebel Moves'u izleyebilir, dinleyebilir–siz de bir Rebelseniz sahneye bile çıkabilirsiniz.

Son olarak bir eksisozluk entry'si ile grubu özetlersek: "bu adamlar sanki anneanneden kalma kıymeti bilinmeyen bir yerlerde bizi bekleyen eşyalar gibiler. herkes çok sevsin istiyorum." scaramouche

sessionOBsession v2015, jam session, emprovize kayıtlardan ve konserlerden oluşacak bir Rebel Moves halidir.

REBEL MOVES V2015

Founders of Jingle House, also known as "the jingle gurus" Ömer Ahunbay and Hakan Özer released their debut album "Inhouse Sessions", which was made of the jam session recordings at Jingle House in 2001 with the band name Rebel Moves. These two also founded a band called China Band decades ago. If you remember China Band, you are too old to attend the upcoming gigs.

In 2005, Rebel Moves became one of the leading bands of Istanbul music scene with their international success hit "Sheep" and the album "Are You Satisfied?" After touring locally and internationally for 2 years, the band gave a break and returned to the studio for more jam sessions. The legendary wom effect was "Are they really Turkish?" And the band members decided to give up explaining that when one night after the show one of the top models came and told Omer, "Hello we love your music" I mean she said this literally in English :) In other words; those were the days my friend!

Last year on March the band released "Kimileri Bir İleri" and announced their return to the scene with an album launch concert. Rebel moves continued studio jam sessions as well as live sessions at various venues and festivals. Rebel Moves launched their new website on March 2014 as sessionOBsession v2014. Sometimes with more electronic beats, sometimes very local and oriental, and sometimes with contributions by guest musicians each session is another experience both for the band and the audience. Just like the rest of the new generation, if you are a celeb-obsessed as well, don't miss a rebel gig–you never know who will be the guest of the night on stage or backstage... You know what I mean :)

For the fans and addictive session lovers, you can listen to Rebel Moves on www.rebelmoves.com, watch the band live at last minute studio sessions on www.rebelmoves.com or at any live music venues, festivals etc.

sessionOBsession is basically the 2015 version of Rebel Moves in the mood of live jam session gigs and recordings.

Erol Çay: Vocals, saz, guitars,and percussions.
Hakan Özer: Keyboards, programming, vocals.
Ömer Ahunbay: Vocals, electronic rhythm section.